fotovilag.hu
Fotóvilág fórum
1 2 3 4
Digitális fényképezés / Adobe Lightroom
Válasz erre
2010-05-17 16:48:43 - sca

64-biten csak 64-bites oprendszeren fut. Nem csak a memóriakezelés más, hanem a procit is 64 biten használja. Nekem úgy tűnik, gyorsabb!

Válasz erre
2010-05-17 14:18:53 -

Nekem is 32 biten megy !
A minap , azt olvastam , hogy csak 4GB memória felett érdemes 64 bitre váltani , ezért azt hiszem , egy darabig , marad is ez ! ( bár a gépem elvileg kéne menjen 64 biten is )

Válasz erre
2010-05-17 13:21:44 -

"magától rövidre zárta a kijelölést , és kezdhettem előröl :( Na ez az új , ezt nem csinálja :)"

Na ez számomra a leginkább szimpatikus az új programban:) Hmmmm. Ha találok egy demoverziót akkor kipróbálom. Már persze ha működik 32 bites rendszeren. Az igaz, hogy csak 64-ben fut?

Válasz erre
2010-05-17 09:55:27 -

Túl nagy tapasztalatom nincs róla mert nagyon keveset használom , általában Ligtroom ban megoldom feladatok nagyrészt . De amiket írtak új funkciókat , azok közül , kipróbáltam a gyors kijelölő , és a tartalom függő kitöltés eszközöket , azok igen megkönnyítik a fotós életét . A kijelölés eszköz , hasonlít a mágneses lasszóhoz , a legnagyobb előnye az új megoldásnak számomra , hogy egy kattintással válthatok a ( kijelöléshez hozzáad , és elvesz között ) Ha az automatika nem találta meg a helyes kontúrt , akkor könnyű korrigálni . Meg amit tapasztaltam a hagyományos mágneses lasszónál , hogy mielőtt végeztem volna a kijelöléssel ( hosszabb ideig tartó , bonyolult kijelölések ) magától rövidre zárta a kijelölést , és kezdhettem előröl :( Na ez az új , ezt nem csinálja :)
A tartalom függő kitöltés eszköz nem csodaszer , de homogén környezetben ( Ég , fű , avar STB. ) tökéletesen működik ! Az előny a klónozáshoz képest , nem kell hasonló mintázatot keresni , nincsenek azok a sávosodások , amik a többszöri ecset vonásoknál keletkeznek , és az árnyalatok is illeszkednek a környezethez . És mindez , egy kattintással :)
Nem vagyok egy nagy Shoppoló , de itt ott felbukkan egy egy villany oszlop , műanyag palack , becsillanás a képeken , és ezeket az 5-ös PS-el , könnyebb javítani , mint az előző változatokkal :) És főleg azoknak egyszerűbb , akik , hozzám hasonlóan kevésbé értenek a program használatához !

Válasz erre
2010-05-16 09:47:51 -

:)
A lényeg, hogy megy a szekír!

Apropó!Így a CS5-öt használva mi véleményed róla?

Válasz erre
2010-05-15 16:54:26 -

Igaz , hogy a ( Preferences ) menüben , de a második alkalmazandó programként beállítása a PS CS 5-nek az működik :)

Előzmény Válasz erre
2010-05-15 09:24:18 -

Szívesen. És bevált?

Válasz erre
2010-05-12 20:26:01 -

Köszönöm a választ !

Előzmény Válasz erre
2010-05-12 17:51:30 -

valószínűleg azért nem látja a CS5-t, mert az később került ki mint a LR.

Javaslok egy frissítést.

De a library fülön lehet exportálni, ott lehet kréni, hogy az export után nyissa is meg az alábbi programok valamelyikével.

Válasz erre
2010-05-12 16:11:42 -

Azt szeretném kérdezni , hogy a Lightroom 2 - ben , be lehet-é valahol állítani , hogy melyik programban akarom tovább szerkeszteni a képet ?
A problémám az , hogy felraktam a PS CS 5-öst , és a Lightroom nem ajánlja fel a ( jobb gombos Edit menüben ) mint szerkesztő program :((( A PS CS 4-est , azt látja ! Vagy egyszerűen , a 2-es LR , nem kommunikál az 5-ös PS-el ?

Nekem nem volt soha export gondom. Az importálás volt csak gond mivel elfelejtettem kipipálni az automatikus importot.

Kérdésedhez visszatérve: nem telt meg a merevlemez és nincs hova exportáljon?

Válasz erre
2009-06-23 13:00:45 - sca

vagy nem használják pluginként a photomatix pro-t. Én használtam, de csak külön progiként. úgy jól működött...

Válasz erre
2009-06-23 09:13:15 - kliegl

Erre sem járnak túl sokan...:)

Válasz erre
2009-06-07 12:16:45 - kliegl

Sziasztok!
Érdeklődnék, hogy van-e valaki, aki pluginként használ Photomatix Pro-t a Lightroomban HDR-hez.
Az a kérdésem, hogy miért nem hajlandó időnként az LR-ből kiexportálni a kiválasztott képeket a Photomatix-ba, pedig semmit nem állítok el.
Tehát: pl. van két 3 képből álló sorozatom, kül. exp. értékekkel. Az egyik sorozatot minden további nélkül megcsinálja, a másiknál pedig csak odáig jut el, hogy megnyitja a Pmatixot.
Nem értem...
Előre is köszi, ha tudsz segíteni...
kliegl

Válasz erre
2009-04-27 19:34:25 -

Neked is kösz:zombi!

Válasz erre
2009-04-27 19:33:47 -

hornist:
Nagyon köszönöm a tanácsot,de nekem ez a program megvan.Méghozzá a Photofiltre X version.Nem tudom,hogy az jó-e vagy rosz.Régi vagy uj verzio,de már lassan két hete megvan.

Válasz erre
2009-04-27 15:17:14 -

Válasz erre
2009-04-26 21:17:53 -

Zöldlom:
http://www.szoftverbazis.hu/szoftver/?id=LY9
PhotoFiltre. Amire neked kell, mindent tud. A mai napig ezzel dolgozom. Ne vegyél költséges programokat, nem attól lesznek jók a fotóid.

Válasz erre
2009-04-26 17:32:30 -

Vagyis letölteni

Válasz erre
2009-04-26 17:32:17 -

Ennek a fórumnak a neve:Adobe Lightroom!Nem?
Eézrt szeretném megtudni,hogy hol lehet megvenni!

1 2 3 4
számláló