fotovilag.hu
Fotóvilág fórum
1 2 3 4 5 6 7
Általános / Milyen objektívet vegyek...?!

Jól van, nem ugrom el előlük. :)
Köszi. :)

Próbáld ki mindkettőt, érdemes :)

F-focus: Köszi, kifejezetten a 35/2.8 macro érdekel. A 24 mm-essel még nem taálkoztam, egészen biztosan jó az is :)
Körülbelül 1:4-es leképezési arányt tud a 35-ös 1:1-éhez képest.

Nem olyan rég volt alkalmam több időt elvesztegetni egy fotós üzletben, jómagam is nézegettem a kis 35-öst, ki is próbáltam.
A szaki is ugyanezt ajánlotta, mint az alább a kollégák, a 90mm makró obit. De ugyanakkor elővette a kis 24mm STM-t, ami nagyon megtetszett:

LINK

és ezzel is lehet makrót fotózni (lásd a paramétereket), árban pedig még kedvezőbb vétel.

Köszönöm, Xabolcs, FotoMüller.
Jancsi, tudom én ezt, de valahogy sosem vonzott annyira a rovarfotózás. Pont ezért gondolkodom ilyenben, mert különben egy 150-es vagy 180-as makróra gyűjtögetnék.
105-ös Sigmám már volt nekem is, és hát persze a makróobjektívek fix lévén alapból és átlagosan jobb képminőséggel nyitnak, mint a zoomok. Megfizethetők, és azért többcélúak is, nem csak a makrotartományban jók.
Az ebbe a darabba épített LED készületet nyilván tárgyfotósoknak szánták. 35 mm-es gyújtótávolsága a crop-oas vázon (nálam is) kb. az alapobjektív látószögét mutatja. Kicsi, könnyű, és nem veszettül drága.
Csak reméltem, valakinek van ilyen, és mutat vele képet...

Más: egy kicsit hiányolom a képek alól, hogy milyen technikával és módon (gépváz, optika, EXIF stb.) készültek. Régen volt egy lehetőség (kötelezettség?) a képfeltöltésnél, mely szerint a gépet be kellett / lehetett jelölni. A képhez magához nem biztos, hogy minden esetben hozzáadna, de bizonyos dolgokat azért megvilágítana...

Zsolti! az egy nagyon jó objektív de van egy hátránya! Csak eléggé megközelítve az témát kapod meg az 1:1 macró arányt! Ezért leginkább növények és tárgyak fotózására alkalmas, a bogarak és más élőlények ezt a megközelítést nem szeretik!
Egy 60, de még inkább 90 mm. -s macró sokkal sokoldalúbb!

Ha nagyon fáj, és futja is rá, meg kell venni; én igen ritkán makrózok, de nekem is van egy Tami (90mm/f2,8 :)

Kedves Sporttársak!
Nagyon fáj a fogam egy Canon 35/2.8 IS STM Macro LED objektívre.
Van-e esetleg valakinek ilyen, és ha igen, milyenek a tapasztalkatok?
Jó, nyilván rovart meg egyéb apró állatokat nem ezzel fotózunk, de statikus apró dolgokat meg nyilván lehet.
Köszönöm előre is, ha esetleg valaki...

Válasz erre
2011-06-28 12:36:12 -

Csillagok fotózásához jó a nagy fényerő, de a villámok fényképezéséhez nem kell. A villámokat ISO 100 mellett 8-11 rekesznyílással lehet fotózni. Ezért az 1,8 fényerő teljesen felesleges. Fontosabb viszont a nagy látószög. Ja, és egyik témánál sem lehet használni az autofókuszt. Ezért megfelel egy olcsó, régebbi manuálfókuszos objektív is.

Válasz erre
2011-06-27 12:48:50 - Kiscs

balu: szerintem a egy nagylátószögű jobb lenne.

Válasz erre
2011-06-26 22:02:14 -

Sziasztok. Éjszakai égbolt ileltve villámok fotózásához szeretnék venni egy egyszerű, de a célra megfelelő objektívet. Ezt: Nikon AF 50/1.8 D néztem ki, jó választás lenne vagy máson gondolkodjak?

Válasz erre
2011-06-19 00:25:50 - flori

Köszi a tanácsot. A Nikont egyáltalán nem ismerem, a két képed igencsak meggyőző. Azt hiszem rápróbáljuk ha lehetőség lesz.

köszi és üdv Flóri

A Tamronnál a Sigma OS 18-250 jobb és olcsóbb, de mind a kettőt veri a Nikkor VR 70-300-as!
(Minél nagyobb a zoomátfogás relatíve annál rosszabb az optikai minőség! Ezek igazi utazózoomok. Erős kompromisszum kell hozzájuk. A Nikkor viszont meglepően jól sikerült darab).

Én a Nikon D90.-est venném a Nikkor 70-300 VR-essel. Nézd meg a legutolsó két esti kócsagos képemet. Ezzel a párosítással készítettem őket.

Válasz erre
2011-06-17 21:15:24 - flori

Sziasztok, egy cimborám készül belépő készletet venni. A Nikon3100 nagyjából eldőlni látszik.

Utazó obi mellett modell repülőket fotózna, jó AF nem ártana.
Ami szóba jön obik tekintetében:
Nikon 70-300 VR vagy Tamron 18-270 f3.5-6.3 DI II VC LD (az új PZD verziót látta már valaki? Érdekelne mit tud...). Van valakinek tapasztalata ebben a kategóriában?

Nekem Canon-on egy 18-200 Tamron-nal nem túl jó tapasztalatom volt.

Köszi előre, üdv Flóri

Válasz erre
2011-05-30 14:14:17 -

Kedves mindenki!

Gondolkodom egy nagylátószögű objektív vásárlásán.

ASP-C szenzoros Nikon gépem van, tehát olyan obi érdekelne, ami vagy Full Frame-re készült és 17-18 mm (asp-c ~ 25 mm), vagy olyan DX formátumú, ami ebben a gyújtótávolság tartományban mozog. Inkább fix érdekel, de ha ismertek olyat, ami zoom, és mégis megfelelő minőséget képes produkálni, az is érdekel.

2.8-as fényerő érdekelne minimum, de ha tudtok kisebb fényerőset, amit szintén jónak tartotok, az is érdekel!

Nézegettem a webet, és látom is, hogy milyen obik vannak éppen az üzletek kínálatában, de kérlek, ha van ötletetek, esetleg valami régebbi modell, ami ma már nem forog az üzletekben, azt osszátok meg velem, több szem többet lát. :)

És ami a legfontosabb: felső kategóriás (ekv: professzionális) objektív nem jöhet szóba sajnos, olyan 100 ezer Ft körül gondolkodtam.

Válasz erre
2011-04-06 11:21:04 -

Ismét köszönöm szépen a segítséget!

Ipiapacs: Igazad van. Semmiképpen nem szeretném elsietni a dolgot, ezért is kérdeztem meg tőletek, hogy mit ajánlotok. Nem olyan sürgős a vásárlás, szóval van még időm dönteni bőven. Köszönöm Neked is a tanácsokat!

Válasz erre
2011-04-06 03:25:05 -

vgabriel; Elmondasod szerint nem regota hasznalod a 350D-t. Tanulasi szinten vagy es meg biztos nem ertel el a gep es kit obi nyujtotta hatarokig.
Ezek a hatorok nyujthatok es az igazi hatart csak a sajat magad fantaziaja szabja.

Ket dolgot ajanlanak a figyelmedbe;

Szegeny ember ketszer fizet. Eloszor megveszel egy olcso akarmit, aminek a mechanikaja lassu, fokusza pontatlan, rajzolata meg egy 8Mpixeles gepen is pocsek.
nem fogod szeretni az obit, hanyagolni fogod es tanulni nem fogsz vele semmit, legfeljebb azt, hogy olcso dolgokra nem adsz ki penzt.

Masodszor, a gep teste fogyo eszkoz, ami alatt azt ertem, hogy jovore mar akar egy 50D-t is vehetsz azert a penzert amit most adtal egy 350D gepert.
A lencsek viszont orokossek. Persze csak ha jo minosegu obikrol van szo. Ezek nem olcsok, de evekig fogod orommel hasznalni oket.

Ajanlatom a kovetkezo. Tanulj meg mindent amit a mostani felszerelesed megenged. Kozben gyujtsd a penzt egy dragabb, de hasznosabb objektivre. Olcso, eldobhato szodasuveget nem erdemes az erzekelo ele tenni.

Udvozlettel; Ipiapacs

Válasz erre
2011-04-05 10:23:39 -

Privát üzenet ment.

Válasz erre
2011-04-05 09:51:52 -

Vgabriel:
Egy részletes teszt, jó forrásból:
LINK
A közelpontja az 55-250-nek 110 cm, a nagyítása 1:4,5.
Ez kb. azt jelenti, hogy az APS-C érzékelő méreténél 4,5x nagyobb tárgyat tudsz úgy lefotózni, hogy teljesen kitölti a képmezőt. Tehát rovart vlsz. nem, de virágot, kicsi rágcsálókat pl. igen

Válasz erre
2011-04-05 09:38:07 -

Köszönöm szépen mindenkinek a válaszát!

Szerintem akkor ennél a Canonnál fogok maradni. Valóban inkább hosszabb távra gondolkodom egy objektív vásárlásakor, ám anyagi korlátaim miatt nincs túl sok mozgásterem. 50-55e még belefér, mondjuk két részletben biztosan.

Ezzel a Canonnal mennyire tudok makrókat fotózni? Eredetileg azért volt szimpatikus (többek között) a Sigma, mert volt benne makró kapcsoló. Olvasgattam róla jónéhány megjegyzést, Elég sokan dicsértek. Az objektívet magát.

1 2 3 4 5 6 7
számláló