Fotóvilág fórum
1 2
Általános / Fotózási akciók, workshopok
Válasz erre
2016-04-26 21:04:31 - api41

Megnéztem a képeket a TALÁLKOZÓRÓL csak gratulálni tudok ,és irigykedni ,hogy milyen fiatalok vagytok.........api.

Azért kedvelem ezeket a kollektív fotózásokat, mert van amit jó közösen is csinálni. Ha nincs jobb téma, legfeljebb ott lehetünk egymásnak, azon aztán sírhatunk, vagy röhöghetünk. De mindezen túl megvan a másik utóélete, amikor már egymás képeit plánban láthatjuk, meg az ilyen pár órás alkalmak mégsem csak egy napra szólnak, kitart egy darabig, beépül az emlékezet kellemes élményei közé...

Válasz erre
2016-04-26 15:09:59 -

John Batdorff néhány egyszerű ötlettel szolgál a kezdőknek ahhoz, hogy kicsit gyorsabban fejlődhessünk utcai fotográfussá, mintha mindezt csupán önerőnkből kellene elérni.
Nézzük a tippjeit röviden:

ne zavarj senkit, légy láthatatlan
próbálkozz nagyobb ünnepségeken, karneválokon, rendezvényeken – itt az emberek nem rád figyelnek majd, hanem magára az előadásra
hagyd otthon az állványod, válassz olyan objektívet, amely a legtöbb esetben alkalmazható – nem érsz majd rá objektívet cserélgetni és állványbeállítással időzni
légy türelmes, válassz egy jó helyet és pihenj, de légy résen, várd meg a kellő pillanatot és fotózz!
Ennyi.
Lehet, hogy tényleg elég is.
Egy dolgot azonban szerintem kifejeltettünk, bár ez nyilván nem tanács kérdése, s ezt már én teszem hozzá:

legyél kitartó és ne keseredj el, ha első néhány alkalommal nem úgy sikerül, ahogy szeretnéd, a hosszú távú gyakorlás előbb-utóbb meg fogja hozni várt eredményét!

Válasz erre
2016-04-25 16:11:49 -

Kisújszállási Kumánia is hirdetett egy fotó tábort. Ha valakit érdekel, keresse meg a szállodát, vagy Papi Lajos barátomat, Tel.: 06305173399.

Örömmel nézegetem a találkozó képeit és nagyon sajnálom, hogy a nagy távolság miatt nem tudtam elmenni!
Viszont előttünk van a szeptember 2.-4. dunaföldvári találkozó, ami egyben az oldal 20. évfordulójának is jubileumi rendezvénye lesz!
Remény van rá és többen megígérték a régi tagjaink (nagy öregek) közül, hogy eljönnek! Készüljetek tehát erre a találkozóra (rendezvényre)!
Július közepe táján kinyitjuk a jelentkezési fórumot és egyben közöljük a rendezvény programjait is!

Válasz erre
2016-04-25 10:29:35 -

Sajnos én is lemaradtam , de ha előre tudtam volna, biztos felutaztam volna.

Képek a "Találkozások" topicban!

Válasz erre
2016-04-24 08:12:51 - RZsó

Mindenki, aki lemaradt a tegnapi fotósétáról, sajnálhatja, de nagyon. Jól éreztük magunkat, nem csak a kellemes társaság miatt, de adódott ritkán felbukkanó jó téma is (erről majd fotókon).
Köszönöm és várom a következőket is !

Gondolom - bár nem vagyok se kritiqus, se tömeg - csak odaérek; lyóó szokásom szerint gyalog m1ek a Mai- vagy miamanótól... :)

Az érkezés ma valóban helokofferral, vagy leginkább biciklivel lesz a leggyorsabb. Azt nem gondolom, hogy kis csapatunk lesz a másik kritikus tömeg, de egy kritikus már biztosan lesz közöttünk, István személyében.
Ha odaér... :)

Még lehet csatlakozni!
15 óra a Nyugati pu. előtt.

Streetfotóhoz ajánlott:
Szerény, nem feltűnő öltözet.
Pl. nagyestélyi, Gucci táska, arany nyaklánc, Breitling óra.

Kicsi, kihajtható monitoros fényképezőgép.
Pl. Linhof Technika vagy Hasselblad műtermi állvánnyal.

Szerény, visszafogott viselkedés.
Pl érkezés a helyszínre két helikopterrel, tíz fős aszisztériával, hátterekkel, stúdióvakukkal szélgéppel, sminkesekkel, fodrászokkal, hangosbemondóval.

Bemelegítésként néhány lenge öltözetű modell vezeti el az elefántokat.
A siker garantált!

Akkor az eddigi jelzések alapján a séta szombaton, 23.-án lesz. Találkozás délután 3-kor a Nyugati pályaudvar csarnoka előtt, az óra alatt.

A jelenlegi csapat:
Judicium
Allegro
Rzsó
Seva
Alexmed + TatuKa
xabolcs + kísérő

LINK

Akkor az eddigi jelzések alapján a séta szombaton, 23.-án lesz. Találkozás délután 3-kor a Nyugati pályaudvar csarnoka előtt, az óra alatt.

Tulajdonképpen három bejárható terület van. A skála előtti tér, az aluljáró és a pályaudvar csarnoka.
Ebből az aluljáró a legizgalmasabb, mert több ága van, tele üzletekkel, sok emberrel. Lehet, hogy esős idő lesz, de ez nem biztos, hogy probléma. Szerintem a fedett részek is elegendő témát adnak.

A jelenlegi csapat:
Judicium
Allegro
Rzsó
Seva
Alexmed
xabolcs + kísérő

LINK

Én is jelentkeztem. Kis csapat, de minőségi.

Legkésőbb a jövő szerda. Még csak hatan vagyunk.
Xabolcs nélkül, mert ő még nem biztos.

"A séta napját az érdeklődők visszajelzései alapján szerdáig véglegesítjük."
Melyik szerda!?
A mai v. a jövő heti!?

Lehet, hogy csatlakozom innen a Wadkeletről - esetleg másodmagammal - mostanában úgy is dolgom van arrafelé...
...nekem is jobb a szombat, de ha a többség vasárnap mellett dönt, alkalmazkodom :)
Ha biztosat tudok, az email-címen jelzem.

Nekem a szombat jó, reggel 7-tól este 7-ig!
Ha már fix lesz a nap, és a találkozás pontos helye és ideje - és az nekem megfelel - e-mailben jelentkezem!

Köszönet az ötletért, én is csatlakozom. A szombat nekem szimpatikusabb lenne. (Jelentkezést elküldtem)
Gyertek minél többen, a házipályázathoz is jó alkalom lenne.

Válasz erre
2016-04-07 21:05:18 - RZsó

Jó gondolat! Én jövök, remélem nem jön közbe semmi ! :)

1 2

A Fotóvilág működése

Alapszabályzat

Videóajánlat
Lépcsőszimfónia
kompozíciós esettanulmány

Tapétázás kisvakuval
video
Szarka Klára: A hírkép és a riport
tárgyfotó
Profi tárgyfotó egyszerű eszközökkel
számláló