fotovilag.hu
Fotóvilág fórum
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ...
Általános / Pest környéki fotós túrák

Jóska, hozd azt a teknőcöt, majd elengedjük a halastóba...

Új Pest Környéki Fotós Túra.
Indulás a Máriabesnyői (nem Márianosztra!!!) kegytemplomtól.
Időpont: 2018. október 21. vasárnap.
Találkozás 10.30 órakor a templomnál. Visszaérkezés 17 óra után.

Túrázók:
hornist
bardoczideák

Nekem a 21-e a megfelelő időpont, a találkozás ideje mindegy.
D. L.

Túrázók:
hornist
bardoczideák

Indulás a Máriabesnyői (nem Márianosztra!!!) kegytemplomtól.
Időpont: 2018. október 14. vasárnap vagy október 21. vasárnap.
Találkozás 10.00 (de lehet 11.00 is) órakor a templomnál. Visszaérkezés 16 (vagy 17) óra után.

Túrázók:
hornist
...

(Kérem, a fenti szöveget másoljátok be egy új hozzászólásba, és az aljára írjátok oda a nickneveteket, mellé pedig azt, hogy melyik időpont jó! Elvben ezen a héten nem fog esni, szép idő lesz, a jövő hetet még nem tudjuk...)

Alexmed: köszönjük, Doki Bácsi! Remélem, hamarosan velünk sétálsz majd!!!
SzEjO157: Akár... :)

Kedves piros fülű teknősöm van. Vihetném magammal?

Én még mindig "kutyá"ul érzem magam, nem kívánhatom, hogy miattam lassabban, netán rövidebb távon barangoljunk, így csak lelkileg leszek veletek, és nagyon sajnálom, hogy fizikailag nem!...
Várom a minél klasszabb felvételeiteket majd!

Köszönöm, hogy írtál, Lajos, és a rugalmasságodat is.

Kedves Mindketten:

Természetesen a kutya elvitele nem feltétele a részvételemnek, az ellene szóló érveket tudomásul veszem és a kívánságot tiszteletben tartom.

Ez nem bűn. Mások az elképzeléseid a fotós sétáról, mint Bardoczideáknak. Egyelőre. Remélem, ő is megírja az elképzeléseit.

Mások jelentkezését, véleményét is várom! Nem elsősorban kutya-viszonylatban, de az ne legyen azért már "ügy"...

Válasz erre
2018-10-06 13:23:34 - KTB

Hmm ... izé ..., fotóstúrára szívesen megyek, kutyasétáltatásra nem, bocsi ... :) (ez legyen az én bűnöm ...)

Na tessék, már belegabaslyodtam...

Sajnos, nem kimondottan vagyok jó vezető, irányító egyéniség, ezért nem én fogom eldönteni, hogy jöhet-e kutya vagy sem.

De ezt persze konkrétan ki kellene tallni. Én mindkettőtökkel nagyon szívesen mennék. Kérdés, hogy KTB makrózási lehetőségei és szándékai miatt Lajos hajlandó-e otthon hagyni az ebet, vagy megfelelően lehet és tudja őt adekvát szituációban fegyelmezni.

A kiindulópont természetesen Máriabesnyő.

Válasz erre
2018-10-06 12:57:18 - KTB

Nem Máriabesnyő ?
(a kutyás változatért nem rajongok, szét tud barmolni bármilyen közeli célpontot (makró) csak úgy viccből, és el is tud zavarni olyan állatokat amire éppen fókuszálsz ... stb., - nem beszélve arról, hogy a gazdájának folyamatosan felügyelnie kell rá ...)
Kutyás találkozót külön kellene szervezni, persze ez csak az én meglátásom ... :)

Időpont: szervezés alatt (okt. 14V, 21V, 27Szo, 28V, nov 3Szo, 4v).
Az időjárás változékonysága miatt is kezeljük rugalmasan, ha csak lehet!

Találkozó a márianosztrai kegytemplomnál 10.00 óra magasságában (visszafelé szép délutáni fények lehetnek).
Túraútvonal kelet felé (kis temető, halastó stb.).
Részt vesznek:

...
hornist

Bardoczideák: ha bírja a kutya a több kilométeres sétát, terepet, miért is ne lehetne elhoznod? Én a magam részéről imádom a kutyákat, arról nem is szólva, hogy ővele eggyel több fotós témánk lehet. :) De ez már csak hab lesz a tortán.

KTB által ajánlott kultúrprogramos sétát szerintem akkor tegyük máskorra, ha más is inkább a természetjárás mellett voksolna.

Kérem, akit érdekel, írja le a következő hozzáászólásomat kiegészítve folytatólagosan a nicknevét! Az időpontot még pontosítjuk.

A túrák, főleg, ha kutyát is lehet vinni, kiegészítve egy kis eszmecserével, egymás közelebbi megismerésével, önmagukban is remek programok, a fotózás már csak hab a tortán.
Ma reggel, kutyával, bejártam a Hajógyári szigetet, remek fényeket és remek témákat találtam, bár a lomb még csak most kezd színeződni, de a felkelő nap által átvilágított facsoportok így is rendkívül szépek voltak.
Már csak a konkrét időpont és konkrét találkozóhely hiányzik. Az időjárás 4-5 napra előre nagyjából előre jelezhető.

Így van, KTB.
"Csak akkor ha jó idő van, tehát szemerkélő eső, szélvihar stb. esetén kizárt."
Köszönöm a hozzáfűzéseket, jó ötleteket!

Válasz erre
2018-10-06 08:56:44 - KTB

Végre egy célpont ami nekem is közel van ...
(de csak akkor ha jó idő van, tehát szemerkélő eső, szélvihar stb. esetén kizárt ...)
A közelben van még a Gödöllői arborétum is, vagy a kastélypark, plusz a túloldali Erzsébet park, akár egy másik túra keretében, amikor legszínesebb minden. (nálunk már kezdi, kb. 1-2 hét múlva éri el a legszínesebb állapotot, tehát a túrát sem jó novemberig halasztani ...)

Új Pest Környéki Fotós Túrát szerveznék.

Előnyt élveznek azok az érdeklődők, akik
- hajlandóak mondjuk Gödöllőig, pontosabban Máriabesnyőig (egyelőre ez lenne a tervezett túra kiindulási pontja, már jártunk erre régen) eljönni, aztán több kilométert gyalogolni,
- rá tudják valamelyik hét végi napjukat (szombat vagy vasárnap) áldozni,
- kibírják a társaságomat (fakultatív, én akár mehetek más irányba is).
Fényképezőgép vagy fényképezésre alkalmas egyéb eszköz elhozása ajánlott. :) A terep nem nehéz.
A létszám nem korlátozott, nem vadat fotózni megyünk.
November közepéig javaslom a túrát, már csak a hőmérséklet (fázós vagyok) és az őszi színek időben korlátozott megléte miatt is.

A túrán útba esik a máriabesnyői kegytemplom, egy kis temető és két halastó (de egy szinte biztos, ha elmegyünk addig).

A túra célja: szép fotók elkészítése, feltöltése a Képfórum és a Találkozások elnevezésű helyekre, barátkozás, szakmai eszmecsere, fejek kiszellőztetése, jó sztorik és élmények összegyűjtése, majd utólagos felemlegetése stb.

Előzmény Válasz erre
2014-09-10 19:57:00 -

Köszönöm a figyelmeteket, a hely elkelt.
Menjuss jön velünk.
ZSolt

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ...
számláló