Fotóvilág fórum
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ...
Általános / Gondolatok...

A tehetségtelen lusta fafaragó rájött, hogy nem képes precíz faekét készíteni, viszont hasonlót lehet vasból is, amihez ráadásul nagyobb kedve támadt. Ha ő nem lett volna, talán már mi sem lennénk, hát becsüljük meg az újító szándékot.
A siker értéke nem attól függ, hogy ki kapja, hanem attól, hogy ki osztja.

Képcsináló:

Többszáz, ha nem több ezer felhasználónak ugyanez az avatar képe.
Valószínűleg stock fotó. A Google képfelismerő szolgáltatása megtalálja ezen a linken:

LINK

Ja, van fatálista ember is, aki fatálakat farag...meg fateknőt! Anyám abban dagasztotta a kenyeret!

- "ha meg más nincs, akkor fatalista vagyok" - mondotta volt a fatelepi dolgozó, és úgy is tett :)

Kísérletezni pedig kell,mondta Széchenyi (talán nem Ő, de Eifert biztosan)

Időben kezdtük. Kulcsba gyufafejet, szöget és irány a fal

Itt is csak játszásiból vagyunk, klikkelünk a gépen.

Számít a fotónk elmarasztalása vagy dicsérete ha az ujjunk megmarad?

Már régen rájöttem, hogy az embernek jó helyre kell születni, és ab ovo szerencsésnek kell lennie! Ha a kettő ráadásul kellő intelligenciával párosul, máris meg van a sikeres ember!...

Hogy boldog-e, az már egészen más kérdés!...

Aztán ha kellően spirituálisan tudunk gondolkodni, elhisszük, hogy mindenkinek meg van a rendeltetési "helye" az életében!

Ezért egy kicsi irigylem a fatalista, flegmatikus ember társaimat!

...minden loser azzal magyarázza a sikertelenségét, hogy "új utakat keres"; ez többnyire a precíz technika elutasítását jelenti - tehetségtelenség vagy lustaság okán.
Persze, akad minden évszázadban néhány tehetség, Aki azt az új utat meg is találja...

SzEjO157: Ahogy a festészetben is voltak, vannak stílus korszakok, amik meghatározták az adott időszak közízlését és ez fordítva is igaz, a közízlés visszahatott az alkotókra és alkotásokra, úgy igaz ez a fotográfiára is, annyi finomítással, hogy ez utóbbinál még nem teltek el hosszú évszázadok. Teljesen igazad van, az elismertség alapja a szükségleteket, igényeket, elvárásokat, ízlést kielégítő szolgáltatás, a fejlődés alapja az új utak keresése.
Ezeket az új utakat sok fotóstársunknál, nálad is, föl lehet fedezni és ez mindenképpen inspiráló kell, hogy legyen. Szerintem.

Ismerjük a fotóstársak szakmai ízlését, ha ehhez igazodunk remélhetünk elismerést,ezzel szemben a saját elvárásaink alapján teszünk fel képeket
Akaratlanul, de ettől is változik a közízlés, talán egyszer találkozunk

Nemtom' ki hogy van vele: Engem nagyon meglepett és elbizonytalanított, hogy baggins avatar-képével találkoztam egy más néven a hvg-n. Azután még kétszer ugyan az a kép cirill nevek mellett.
Ez számomra nagyon hiteltelnítő: Innentől kezdve nem tudom egyértelműen, hogy az avatar kép milyen névhez, kihez is tartozik?
Szóval nemtom' lehet, hogy túlkombinálom a dolgot, de én itt nagyon elbizonytalanodtam: Ki kicsoda és kié az a bizonyos avatar kép?

Képcsináló:megnyugtatlak, nem te okoztad, a nyár utolsó napjait igyekszik mindenki jól kihasználni, távol a digitális világtól egy kis analóg sör, pecsenye rétes, vagy más analóg élvezet mellett.
A felvetésedre ezeken kívül talán azért nem reagáltak többen, mert általában feltett kérdésre nagyon nehéz konkrétan válaszolni.
Pl. az orosz nyelvű oldal bemutatásával mi volt a célod az ismerős arc megjelenítésén kívül?

Hát lehethogy az van, hogy kölcsönös a dolog, azaz "rohadtul nem érted a világot", és a világ "rohadtul nem ért téged" (csak hogy megmaradjon az eredeti sohasználat - rímként ha másért nem)

"Ti értitek (a világot) ?" - kérdezi Képcsináló ...
és Lehet a Világ is ugyanezt kérdezi:
Ti értitek Képcsinálót ?

.. és a két fél értetlenül áll egymás előtt nincsenek válaszaik a másik által feltett, felvetett kérdéseikre.

Kedves Josa !
Egy egész nap után Te vagy az első megmozduló a FV-on. Egy egész napja senki nem rakott fel képet, nem szólt semmit a "Fórumon".
Igazán azt hiszem mást nem is lehetne várni megszólalónak mint Téged, a Bölcs Öreget.
Azért kicsit be vagyok pánikolva e csönd miatt: Én okoztam?

Válasz erre
2017-08-18 21:59:45 - Josa

Képcsináló: A világot könnyebb megérteni, mint az embereket.

Már megint rohadtul nem értem a világot.
Csak úgy olvasgatom a hvg-t és legörgetek a kommentekhez
LINK

és egy ismerős avatar-képet találok.
Azután csak úgy kíváncsiságból berakom a gugliba' a képet és kidob még két találatot:
LINK

LINK

Ti értitek (a világot) ?

Hát igen! Lehet a témát sokféleképpen fotózni!

János: magam is voltam mozgáskorlátozott, járókerettel-kerekes-székkel kellett mozognom, majd 2 mankóval - roppantul utáltam volna, ha akkor valaki fényképezni próbál...
...és abból a képből én nem az együttérzést látom, hanem a mindenáron való szenzációkeresést.
Nekem kell, hogy lássam az alkalmi Modell tekintetét - szerintem anélkül sunyi lesifotó.

Számomra nem olyan borzasztó egy ilyen kép, mert az életben is foglalkoztam mozgássérült, invalidus emberekkel!
Az ilyen kép jelentősége attól függ milyen célból rakják ki a nyílvámosság elé! Amennyiben a kép szociofotó és célja az, hogy felhívja a figyelmet arra, Ők is emberek, akik itt élnek közöttünk, léteznek és bizony sokszor segítségre lenne szükségük! Arról nem is beszélve, hogy a sorsunk kiszámíthatatlan és bármelyikünkkel történhet baleset, amely eredményeként magunk is olyan helyzetbe kerülhetünk! Szembe kell tehát néznünk a valósággal, bármennyire is furcsa és ellenszenves számunkra!
Lehet azonban más okokból is felrakni ilyen képeket, de ez megint egy külön téma!

Sajnos az élet része. Meg kellene néznünk egy operációt. Látnunk kellene a haldoklót mint régen vidéken,meg kell nézni egy lágert. Nekem ezek a negatív események nehezen feldolgozhatóak és mély nyomot hagynak de nem vagyunk egyformák
Ha megnézünk egy horror filmet attól még nem kell kedvelni, de sajnos látnunk kell hogy véleményünk lehessen

Ahogy már többször kifejtettem itt is; invalidus emberek amatőr képi ábrázolása sz.v.sz. nem etikus!...
Más kérdés, ha tankönyv, szakmai (pld. orvosi) dolgozat, vagy talán még esszé dokumentációs mellékleteként (szinte személytelenül) közlök fotót...

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ...

A Fotóvilág működése

Alapszabályzat

Mai albumajánlat

Dr. Varga Terézia
Jégvirágok tánca

Tegnapi albumajánlat

Kácsor Károly
Afrika

Videóajánlat
Lépcsőszimfónia
kompozíciós esettanulmány