fotovilag.hu
Fotóvilág fórum
1 2 3
Általános / !!!HELP PHOTOSHOP HELP!!!
Válasz erre
2010-04-26 10:55:24 - Petya

kliegl:

Bocsi az elébb asszonypajti vala bejelentkezvén, de mivel rika eset meg sem néztem! :(((

Üzi ment! ;-)

Üdv:

Petya

kliegl:

Üzi ment! ;-)

Üdv:

Petya

Válasz erre
2010-04-25 20:19:25 - kliegl

Sziasztok! Kérnék valakit, aki ért a számítástechnikához, ill. a Ps. telepítéséhez, írjon nekem egy magánlevelet. :)
A kérdésem kényes, nem tartozik a nyilvánosságra...
Köszönöm.

Nem tudom, ezt írhatom-e ide: egy kis Adobe CS5 (angol nyelven)
http://www.dpreview.com/news/1004/10041202adobediscussescs5.asp

Válasz erre
2010-04-12 20:40:57 -

PS5

Válasz erre
2010-03-29 20:12:29 - kliegl

Áááá, szia Erzsó! Ahogy írtad. Elég sokat babráltam a gépet tegnap, és... Működik. Te nyertél és köszi.

Válasz erre
2010-03-29 17:35:06 - RZsó

kliegl, téged jól itt hagyott mindenki !:-)) Úgy látszik, a fv-on senki nem ért a ps-hez :-)))
Szerény véleményem szerint - ha a mama gépén simán megy - nálad lehet valami beállítási hiba:) ... keresgélned kellene kicsit. Tanácsot adni nem tudok, nekem nincs meg a cs4 :(
Nyugi, meg lesz a hiba!:)

Válasz erre
2010-03-28 15:51:38 - kliegl

Szóval, senki sem válaszolt, így a következő nyűgöm is költői lesz valószínüleg...:)
Ismét gyakorlatozás Ps. cs4-ben, web-re. Most az a baj, hogy a képszeleteknél nem ír a sarkokban látható kis négyzetekbe semmit. Tehát ezek megjelennek ugyan kék (kézi kijelölés), ill. szürke (automata) színben, csak üresen. Pedig a panel is "web"-re van állítva, ill. a "slices" eszköz is ki van választva...
A vicc az, hogy az Illustrátorban minden oké.
Többször installáltam már a Ps.-t, frissítések oké, a gépem is jó (Core2 4300, ill Ati 4830 videokártya, minden frissítve van.)
Most megnéztem Anyám ezeréves gépén is (Xp-vel, őskövület videokártyával) és minden remekül működik (csak csiga lassú)!!!!!!!!!!!
Már agybajt kapok. Mi lehet a baj?

Válasz erre
2010-03-24 20:20:43 - kliegl

Sziasztok!

Most próbálgatom a CS4-et és olyan problémám lenne, hogy a "Vanishing point"-nál, ha kijelölök három síkot, és arra szeretnék ráilleszteni egy képet, akkor csak két síkra helyezi fel.
Másképp, példa: Van egy képem egy kockáról. A kockán, szépen kijelölöm a három síkot a vanishing pointba, majd ctrl v-vel ráillesztek egy képet. Namármost, ekkor ugye ez a kép még síkban jelenik meg a kijelölt dobozon és amikor húznám rá a dobozra, akkor válik a 3 síknak megfelelően térbelivé. Két oldal szépen rá is hajlik a dobozra, de a harmadik 90 fokkal elfordul... Nem értem az egészet. Egyébként a PS CS4 tankönyve alapján próbálkozom...

Előzmény Válasz erre
2010-02-01 19:05:52 -

Ajánlom még:
Adobe Photoshop Gyorstalpaló, a DVD.szoftver.hu kiadásában: 12 óra multimédiás oktatóanyag magyarul. A CS3-ra épül, de bemutatja a CS4 újdonságait is. Pontosan végigvezet, mindent úgy megmutat, mintha te csinálnád. Az egyik ablakban futtatod ezt a DVD-t, nézed a tananyagot, a másik ablakban meg igyekszel élő PS-ben a kapott mintafeladatot megoldani, hogy hasonló eredményre juss. Számos fotósboltban kapható ez a DVD, szerintem megéri megvenni.

Előzmény Válasz erre
2010-02-01 15:38:33 -

már vettem....abbol tanulgatok :) megprobalom, ahogy tanácsoltad, meglátjuk mi lesz belole:)

Válasz erre
2010-02-01 13:13:34 -

Anita! Többféle módszer is van a problémád megoldására, a legegyszerűbb talán ez, a kijelölés menü alatt van egy szegélyek finomítása almenü, oda kellene bemenned, és ott be tudod állítani nagyon finoman és azonnal láthatod is. Ha javasolhatom, vegyél egy fotosoppos tankönyvet, az sokkal nagyobb segítség.

Válasz erre
2010-02-01 12:47:49 -

Sziasztok! kezdô photoshopos vagyok és segítséget szeretnék kérni!
Van egy képem, ami még nincs kész (de felraktam, szóval megtaláljátok a képeimnél). a képen észrevehetô, hogy a lány csak oda van vágva. mivel tudnám elérni azt a hatást, hogy jobban beleolvadjon a kornyezetbe?
a másik kérdésem pedig az lenne: hogy a képen van egy hordó(vagy kuka). oda szeretném szerkeszteni azt a feliratot h "fashion bitch"...de ugy, mintha festékes hordó lenne, és az oldalán ,,folyna le" a felirat.... próbálkoztam már vele valahogy, de valahogy nem akart osszejonni h a hordó ívével egyforma legyen a szoveg formája!

sajnos ritkán tudok feljonni az oldalra, ha Valaki lenne olyan szíves és segítene nekem, akkor ha megkérhetném, a képhez írjon, vagy személyesen nekem

Nagyon szépen koszonom!
további szép napot! udv. Anita

Válasz erre
2007-08-30 15:01:16 -

Barnac:
Az acdsee-ben be tudod állítani az options>tumbnail info>choose thumbnail display info>exif>image>... és itt ha bepipálod az exposure time-t akkor már tudod annak alapján rendezni a képeket...

Válasz erre
2007-08-30 10:16:50 - barnac

Tuci: nem a készítés dátumával van problémám, hanem a mentett file dátumával. Nyaralási képeket fogunk vetíteni (4-5 géppel készülteket) és szeretnénk megtartani az időrendet, de ha PS-el szerkesztem a file dátumát átírja az aktuális dátumra. Az IrfanView-nál egy kattintás, hogy melyik dátumot használje, azt hittem a PS-ben is van ilyen opció. A lent említett progival át tudom írni a file dátumát az exif-ben szereplőre, sőt meg lehet adni, hogy ettől az időtől mennyire térjen el. Ez akkor jön jól, amikor a fényképezőgépek órája nem jár egyformán. Egyébként ki lehet szedni a képfile-ból az összes exif-ben szereplő adatot, sőt át is lehet írni, csak program kell hozzá.

Válasz erre
2007-08-30 09:56:56 -

A képekhez a legtöbb gép eleve hozzáfűzi az exponálás idejét, sőt mi több még exponálni sem lehet, ha nem jár a gép órája. (Persze ez lehet rosszul beállitott is.) A készitéskor rávitt adatot sztem nemigen lehet kiszedni, valahol mindig megvan, előjön. Meg kéne egy profit kérdezni elválaszthatók-e ezek az információk egyáltalán? Időadat nélkül semmi sem működik a számitástechnikában.

Válasz erre
2007-08-30 08:40:37 -

Ja ertelek, Bill Gatest akarod becsapni, haaaat... ahhoz en pici vagyok.

Válasz erre
2007-08-30 08:36:16 -

barnac: nem ertelek, nalam a PS nem valtoztatja meg a keszites datumat, csak meg beirja a feldolgozas datumat is.

Válasz erre
2007-08-29 22:33:02 - barnac

Köszi, hogy próbáltatok segíteni.
Deneware: sok file-ról van szó, és fontos az óra, perc is.
Tejminátor: csak mutatja a kép készítési és a módosítási dátumát, nem ad lehetőséget, hogy megváltoztassam.
Van egy programom, amivel visszatudom állítani a dátumot az exif-ben szereplő értékre, de gondoltam, hátha csak egy klikkelés, mint az IrfanView-nál.

Válasz erre
2007-08-29 21:08:13 -

barnac:
file -> file info
Ide sok mindent be tudsz írni, gondolom, azért, hogy később megnézhesd. Még nem próbáltam, de gondolom erre való.

1 2 3
számláló